Policja uratowała półprzytomnego mężczyznę. Musieli wyważyć drzwi

Szybkie i zdecydowane działania brzeskich policjantów być może uratowało życie 68-letniemu mężczyźnie, który stracił przytomność i nie był w stanie wydostać się z budynku, w którym sam przebywał.

Fot. Policja Małopolska

Wczoraj ( 21.03.)  o godzinie 19.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące mężczyzny, który  półświadomy leżał za przeszklonymi i zatrzaśniętymi drzwiami budynku, z którego nie był w stanie wydostać się o własnych siłach.

Mężczyznę zauważył przypadkowy przechodzień, który powiadomił o tym fakcie Wojewódzkie  Centrum Powiadamiania Ratunkowego.  Na miejsce skierowano patrol dzielnicowych, którzy zauważyli, że za przeszklonymi drzwiami leży starszy mężczyzna. Nie było do niego dostępu bowiem drzwi były zatrzaśnięte od wewnątrz, a mężczyzna nie był w stanie ich samodzielnie otworzyć.

Policjanci nie tracąc czasu wypchnęli je i dostali się do środka budynku, gdzie natychmiast przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej półprzytomnemu mężczyźnie. Po chwili odzyskał on pełną świadomość i powiedział funkcjonariuszom, że zasłabł w momencie, gdy chciał opuścić budynek.

Posiadał klucze od drzwi, które miał zamknąć wychodząc z budynku, lecz nie był w stanie się podnieść i tych drzwi otworzyć. Policjanci monitorowali funkcje życiowe mężczyzny do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego, którą wcześniej wezwali. 68-letni mieszkaniec Brzeska został przewieziony do szpitala na obserwację.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE