Co z dziećmi w czasie strajku nauczycieli?

Do zaplanowanego na 8 kwietnia strajku nauczycieli zostały dwa tygodnie. Czy wybuchnie?

Fot. Shutterstock

Rodzice w całej Polsce zastanawiają się co stanie się z ich dziećmi podczas zapowiadanego strajku. Wprawdzie nauczyciele otrzymali wsparcie od wielu innych grup zawodowych, a także od samorządowców, a nawet od licznych rodziców (niektóre Rady Rodziców w szkołach przyjęły specjalne Uchwały popierające żądania), ale wciąż nie wiadomo co będzie z dziećmi.

Portal rp.pl podał przedstawione przez Związek Nauczycielstwa Polskiego wyniki referendum strajkowego. Według nich do sporu zbiorowego przystąpiło 85 % szkół i przedszkoli.

– Referenda strajkowe, które w nich przeprowadzono pokazały, że od 85 do 90 % pracowników szkół opowiedziało się za strajkiem – powiedział Rzeczpospolitej Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

Według ZNP strajk ma się rozpocząć za dwa tygodnie – 8 kwietnia, czyli dwa dni przed egzaminem gimnazjalnym i tydzień przed egzaminem ósmoklasisty.

Strajkowa forma protestu ma trwać do odwołania, czyli do czasu, gdy rząd zgodzi się na podwyżki dla nauczycieli w wysokości po 1000 zł z wyrównaniem od stycznia 2019 r.

Postulat ten i sam strajk mają być jeszcze tematem nadzwyczajnego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE