Kraków sparaliżowany, a będzie jeszcze gorzej

Ten tydzień rozpoczął się od korków spowodowanych wyłączeniem z ruchu ul. Krakowskiej i trasy do Borku Fałęckiego, ale w przyszłym rozpoczną się kolejne remonty.

Fot. pixabay.com

Kierowcy i pasażerowie muszą się uzbroić w cierpliwość, gdyż jak przypomina strona krakow.wyborcza.pl, od soboty oprócz trasy do Bronowic modernizowana jest ul. Krakowska na odcinku od mostu Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Dietla oraz fragment ul. Stradomskiej, a ruch samochodów skierowany został na ul. Starowiślną i na kilka dróg przyległych. Dodatkowo za tydzień stolicę Małopolski czeka zamknięcie części ul. Zakopiańskiej.

Poważne utrudnienia czekają też na pasażerów komunikacji miejskiej, gdyż przez minimum osiem miesięcy tramwaje nie pojadę trasą od ul. św. Gertrudy do przystanku Korona. W weekend na dwa tygodnie zamknięta została też trasa tramwajowa między Łagiewnikami a Borkiem Fałęckim, a na czas prac z ruchu wyłączone zostały fragmenty ul. Brożka.

Równocześnie drogowcy rozpoczynają budowę mostu, pod którym przebiegać będzie nowe koryto rzeki Wilgi, a także przejścia dla pieszych i tunel drogowy. Na czas prac wyłączona z ruchu zostanie ul. Zakopiańska od ul. Zbrojarzy do ZUS w stronę centrum. Według planów, aż do końca 2020 roku kierowcy będą tu mieli do dyspozycji drugą jezdnię, na której obowiązywał będzie ruch dwukierunkowy.

Dodatkowo na 30 marca przesunięto wymianę zwrotnicy na Trasie Łagiewnickiej, co oznacza, że również 1 kwietnia należy się spodziewać kolejnych, ogromnych utrudnień na krakowskich drogach.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE