Poczuj się jak autysta i dowiedz się czym jest autyzm. Ruszy niebieski tramwaj

W niedzielę, 7 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na ulice Krakowa wyjedzie wyjątkowy „Niebieski Tramwaj”. Będzie kursował od 15.00 do ok. 17.00 wokół Plant.

Fot. Kraków w Pigułce

Każdy kto do niego wsiądzie będzie mógł dowiedzieć się czym charakteryzuje się autyzm. W środku zostanie wydzielony m.in. specjalny kącik sensoryczny, w którym będzie można poczuć na własnej skórze głębokie doznania dzieci nadwrażliwych na dotyk, dźwięk czy światło. Będzie tam także obecny psycholog.

W tramwaju będą także odtwarzane specjalne komunikaty głosowe (czytane przez aktorkę Annę Dymną), które pozwolą pasażerom wyobrazić sobie świat autysty, a przystanki zapowiadać będą dzieci z autyzmem. Tramwaj odwiedzą również piłkarze Wisły Kraków, którzy przy pomocy specjalnych piłek sensorycznych pokażą jak dzieci z nadwrażliwością odczuwają dotyk.

Ta wyjątkowa akcja w tramwaju ma pomóc zrozumieć osoby dotknięte autyzmem w zakresie ich funkcjonowania w przestrzeni publicznej, a zwłaszcza w kwestii korzystania przez nich z komunikacji zbiorowej.

Kilka dni wcześniej, 2 kwietnia w Światowy Dzień Solidarności z Chorymi na Autyzm na niebiesko zostaną podświetlone Kładka im. Bernatka, estakada Lipska-Wielicka, TAURON Arena Kraków oraz Centrum Kongresowe ICE.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE