Eksperci przerażeni!

W 2018 roku padł rekord emisji dwutlenku węgla. Ludzkość wyemitowała 37,1 mld ton tego gazu, z czego ponad 33 mld ton pochodziły z sektora energetycznego.

Fot. pixabay.com

Jak napisał portal energetyka24.com, ubiegły rok był rekordowy pod względem ilości wyprodukowanego dwutlenku węgla.

Według Financial Times, wzrost emisji CO2 w 2018 roku w porównaniu z rokiem poprzednim wyniósł aż 560 milionów ton. To mniej więcej tyle, ile emisje z całego sektora lotniczego. FT podkreśla, że światowa produkcja dwutlenku węgla rośnie już drugi rok z rzędu.

Zaniepokojona taką sytuacją jest m. in. Międzynarodowa Agencja Energii. Ostrzegła ona, że świat potrzebuje „natychmiastowych działań na wszystkich frontach”.

Deutsche Welle poinformował, że w 2018 roku wzrosty emisji odnotowano w największych gospodarkach świata. W USA wzrosły one o 3,1%, w Chinach o 2,5%, a w Indiach aż o 4,5%. Równocześnie emisje w krajach europejskich spadły o 1,3%.

Według energetyka24.com, do rekordowego poziomu produkcji dwutlenku węgla przyczynić się miał ogólnoświatowy wzrost gospodarczy, przekładający się na zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE