Podwyżka cen biletów MPK

Przełożona została decyzja w sprawie podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej w Krakowie.

Fot. Kraków w Pigułce

Gazeta Krakowska napisała, że miejscy radni mają zająć się tą sprawą 10 kwietnia. Pojawiły się też propozycje nowych stawek, aby nie zmieniać cen biletów dla osób płacących w Krakowie podatki. Podwyżki dotyczyłyby tylko osób nie mieszkających w stolicy Małopolski.

Jeśli jednak zlikwidowany zostanie bilet 60-minutowy, który do tej pory można było kupić u kierowcy w sytuacji, gdy w biletomacie nie dało się kupić biletu, wówczas będzie można kupić u niego tylko bilet 90-minutowy za 6 zł.

Jak podaje gazetakrakowska.pl, radni już miesiąc odwlekają decyzję w sprawie podwyżki cen biletów na komunikację miejska.

– Urzędnicy cały czas konsultują projekt uchwały ze związkami zawodowymi, co jest wymogiem ustawowym – powiedział Gazecie Krakowskiej Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta.

Według najbardziej prawdopodobnej wersji, utrzymany zostanie bilet 20-minutowy oraz miesięczny na jedną linię. Bilet jednorazowy o czasie przejazdu 40 minut zostanie zamieniony na bilet 50-minutowy.

Jednak wszystkie bilety są znacznie droższe od dotychczasowych stawek. Jedyna zniżka dotyczy biletu miesięcznego na wszystkie linie – z Kartą Krakowską (KK) ma kosztować 69 zł, zamiast 72 zł.

Nowe stawki biletów:

  • bilet 20-minutowy (I i II strefa): 3,4 zł;
  • bilet 50-minutowy (I i II strefa): 4,6 zł;
  • bilet 90-minutowy (I i II strefa): 6 zł;
  • bilet miesięczny na jedną linię (I strefa): 45 zł (z KK), 69 zł (bez KK);
  • bilet miesięczny na dwie linie (I strefa): 58 zł (z KK), 89 zł (bez KK);
  • bilet miesięczny na wszystkie linie (I strefa): 69 zł (z KK), 106 zł (bez KK).

Stawki mogą się jeszcze ewentualnie zmienić po poprawkach radnych. Nowe ceny biletów w Krakowie mają zostać wprowadzone od 1 maja 2019 r.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE