Bezpieczna podróż nocną komunikacją miejską

Z piątku na sobotę po raz kolejny Straż Miejska wraz z MPK SA  przeprowadziła akcję „Bezpieczny powrót”, której celem było bezpieczeństwo i komfort pasażerów podróżujących komunikacją nocną. Wspólne patrole rozpoczęły się o 20.00 i trwały do godz. 4.00.

Fot. Straż miejska miasta Krakowa

W tym czasie skontrolowano 2 linie dzienne (nr 3, 194) oraz 3 linie nocne (nr 69, 662 i 664). Strażnicy miejscy wystawili 36 mandatów karnych oraz pouczyli 3 osoby. Najczęściej popełnianymi wykroczeniami były: spożywanie alkoholu, palenie papierosów w pojazdach i na przystankach, zaśmiecanie, zakłócanie porządku publicznego.

Kontrolerzy biletów wystawili łącznie 31 opłat dodatkowych za brak ważnego biletu.

,,Bezpieczny Powrót”

Celem akcji jest troska o to, aby pasażerowie mogli bezpiecznie podróżować krakowskimi tramwajami i autobusami, szczególnie w godzinach nocnych. Pomysł jak skutecznie chronić pasażerów jest prosty. W wybranym tramwaju czy autobusie podróżuje inspektor MPK w cywilnym ubraniu i obserwuje wszystko, co dzieje się w środku pojazdu. Gdy zauważy jakiekolwiek zachowanie, które zagraża bezpieczeństwu podróżujących natychmiast dzwoni do strażników miejskich, którzy jadą radiowozem w bliskiej odległości kontrolowanego tramwaju lub autobusu. Dzięki temu ich reakcja może być natychmiastowa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE