Zabójcza żona. „Kilka ran kłutych w okolicach brzucha oraz rany cięte na lewej ręce”

Dyżurny krakowskiej policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, iż w jednym z mieszkań w rejonie ul. Powstańców w Krakowie miało dojść do ugodzenia mężczyzny nożem.

Fot. Pixabay

Na miejsce natychmiast udali się policjanci i udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, a następnie przekazali mężczyznę w ręce przybyłej na miejsce załogi pogotowia ratunkowego, która określiła jego stan jako zagrażający życiu.

Poszkodowany posiadał kilka ran kłutych w okolicach brzucha oraz rany cięte na lewej ręce, jednak nie chciał powiedzieć w jakich okolicznościach one powstały. Policjanci ustalili jednak, że podczas zajścia w mieszkaniu znajdowała się żona pokrzywdzonego, która oddaliła się w nieznanym kierunku przed przybyciem patrolu.

Informacja ta została przekazana funkcjonariuszom patrolującym okoliczny rejon, którzy bardzo szybko namierzyli kobietę. W trakcie rozpytania zachowywała się bardzo nerwowo i co chwilę podawała różne wersje przebiegu zdarzenia. Okazało się, że 30-latka jest poszukiwana przez Komisariat Policji III w Krakowie, celem doprowadzenia do Prokuratury Rejonowej w Krakowie – Kraków Podgórze.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz w związku z faktem, że  kobieta okazała się osobą poszukiwaną, została  zatrzymana i doprowadzona do Komisariatu Policji III w Krakowie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił już następnego dnia, na postawienie kobiecie przez prokuratora zarzutów o usiłowanie zabójstwa swojego męża. Za ten czyn grozi jej kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Śródmieście Wschód sąd zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE