Fundacja Pro-Prawo do życia ukarana za drastyczne billboardy

Fundacja Pro-Prawo do życia, została ukarana za drastyczne billboardy. Sąd Rejonowy we Wrocławiu, skazał prezesa na karę 5 tys. zł grzywny i publikację wyroku na stronie internetowej.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

Sprawę skierowała do sądu Partia Razem. Krwawy billboard został umieszczony na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Ślężnej we Wrocławiu.

Oczywiście to nie jedyna tego typu reklama, bowiem billboardy pojawiały się w całej Polsce. Są to nie tylko billboardy, ale również wozy antyaborcyjne i pikiety z krwawymi plakatami.

Jak podaje Polsat News, sąd wydał wyrok na podstawie art. 141 oraz 51 Kodeksu wykroczeń. Pierwszy z nich mówi o umieszczaniu nieprzyzwoitych rysunków w miejscu publicznym, a drugi o wywoływania zgorszenia.

Otworzy to drogę sądową dla pozostałych miast. W Warszawie pojawił się nie tylko billboard, ale również wozy antyaborcyjne na których tego typu treści również są stale eksponowane i stają one m.in. pod szpitalami i szkołami podstawowymi. w Krakowie natomiast miały miejsce natomiast pikiety pod szpitalami. Podczas nich członkowie fundacji umieszczali na plakatach drastyczne zdjęcia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE