Kompletnie pijany jechał rowerem. Nawet policjanci byli zaskoczeni wynikiem alkomatu

Mimo wielu działań podejmowanych przez policję problem kierujących na „podwójnym gazie” nadal istnieje. Dotyczy on nie tylko kierujących samochodami ale też pieszych i rowerzystów.

Fot. Pixabay

Tak było wczoraj w Skrzyszowie, kiedy prowadząca samochód  kobieta zauważyła jadącego wężykiem rowerzystę. Kierowca stracił równowagę i wywrócił się na jezdnię. Mimo, że pani śpieszyła się do pracy, zadzwoniła i powiadomiła służby o zajściu.

We wskazane miejsce udali się policjanci tarnowskiej drogówki. Kiedy dotarli do rowerzysty, nie mieli żadnych wątpliwości, że mężczyzna pił alkohol, ale wynik badania zaskoczył nawet ich. Przecierali oczy ze zdumienia gdy 28-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego „wydmuchał” prawie… 4 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialnego rowerzystę czeka teraz sprawa w sądzie, a my przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu albo grzywna do 5 tysięcy złotych.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]