Szokujące zdarzenie! Pobili go, okradli i wrzucili do bagażnika

27 marca br. funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach zatrzymali sprawcę rozboju na mieszkańcu powiatu. Równolegle trwały czynności, zmierzające do ustalenia tożsamości i zatrzymania drugiego z napastników. Został on zatrzymany 28 marca br.

Fot. Shutterstock

Do zdarzenia doszło 7 dni wcześniej na terenie gminy Niepołomice. W nocy z 19 na 20 marca br. mężczyzna został pobity, zabrane zostały mu rzeczy osobiste, dokumenty oraz telefon komórkowy.

Następnie sprawcy wrzucili go do bagażnika auta, gdzie przetrzymywany był około 2 godzin. Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania sprawców tego zajścia. W toku prowadzonych w tej sprawie czynności zatrzymano 2 osoby podejrzewane o dokonanie przedmiotowego czynu. Odzyskano skradzione rzeczy w tym utracony telefon, który sprawcy sprzedali
w jednym z komisów na terenie Niepołomic.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące pozbawienia wolności, rozboju oraz włamania na konto przy użyciu karty bankomatowej. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE