Pijany kierowca autobusu woził pasażerów

Skrajną wręcz nieodpowiedzialnością wykazał się zatrudniony u jednego z lokalnych przewoźników kierowca busa. Nietrzeźwy mężczyzna, kursował w minioną niedzielę z Nowej Jastrząbki do Tarnowa, wożąc pasażerów.

Fot. Policja

Na trasie jego przejazdu stanęli policjanci tarnowskiej drogówki, którzy tego dnia od rana prowadzili na drogach powiatu przesiewową kontrolę stanu trzeźwości. Mundurowi zatrzymali samochód na ul. Wilczej w Tarnowie i od razu wyczuli, że wiozący siedmiu pasażerów kierowca jest pod wpływem działania alkoholu. Nieodpowiedzialny szofer został przewieziony do komisariatu Policji Tarnów-Centrum, gdzie został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Mężczyzna, 49-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego podczas badania „wydmuchał” prawie jeden promil alkoholu. Podczas rozmowy z policjantami przyznał, że zdążył w tym dniu już zrobić jeden kurs wraz z pasażerami.

Policjanci odebrali mu prawo jazdy pięciu kategorii (B, C, D, E i T). Wobec mężczyzny będzie przeprowadzone postępowanie w związku prowadzeniem samochodów w stanie nietrzeźwości. Skutkować to będzie utratą prawa jazdy, orzeczeniem świadczenia pieniężnego na Fundusz Osobom Pokrzywdzonym lub Postpenitencjarny, ale również może zostać orzeczona kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Dodatkowo zostanie poddane analizie, narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE