Rozbito szajkę kradnącą rowery

Policjanci komisariatu II w Krakowie ustalili i zatrzymali sprawców włamania do prywatnego garażu i kradzież dwóch rowerów o wartości 8,5 tys. złotych. Zatrzymanie mężczyzn było konsekwencją prowadzonego śledztwa dotyczącego osób trudniących się kradzieżą rowerów.

Fot. KMP w Krakowie

Do kradzieży wartych 8500 zł rowerów z garażu przy ulicy Bajecznej w Krakowie, doszło  we wrześniu ubiegłego roku. Policjanci od początku podejrzewali, że włamanie i kradzież wartościowych jednośladów nie była dziełem przypadku, a zaplanowaną akcją grupy złodziei. Sprawcy na swój łup wybierali najczęściej drogie rowery, z których części można było sprzedać w dobrej cenie.

Policjanci do spraw kradzieży rowerów podchodzą bardzo poważnie, tym bardziej że niejednokrotnie wartość skradzionych jednośladów przekracza wartość samochodów jeżdżących po naszych drogach. Dlatego w wyniku podjętych działań wywiadowczych funkcjonariusze ustalili, że za szeregiem  kradzieży rowerów stoi trzech młodych mężczyzn.

Do pierwszego zatrzymania doszło 26 lutego br. na terenie Kryspinowa. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji  II w Krakowie zatrzymali tam niczego niespodziewającego się 19-latka.

W tym czasie, w tarnowskim więzieniu przebywał już  jeden ze wspólników zatrzymanego – 22-letni mieszkaniec Krakowa. Odbywający karę pozbawienia wolności mężczyzna ma obecnie postawione ponad 70 zarzutów głównie w związku z włamaniami i kradzieżami, jakich dokonywał na terenie Małopolski. Jego łupem padały głównie pojazdy, części samochodowe i  oczywiście rowery.

Trzeci z mężczyzn zatrzymany został przez policjantów Komisariatu II w nocy 21 marca, na terenie Krakowa. Zatrzymany 23-latek poszukiwany był także w związku z kradzieżą jednośladów ze sklepu rowerowego. Wówczas łupem złodziei padły rowery o wartości niemal 37 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci ustalają, w ilu jeszcze kradzieżach zatrzymani brali udział. Według Kodeksu Karnego za kradzieże z włamaniem (art.279 KK) mężczyznom grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE