W niedzielę na ulice Krakowa wyjedzie szczególny Niebieski tramwaj

Piłkarze Wisła Kraków rosną w siłę i w rozgrywkach ekstraklasy strzelają bramkę za bramką⚽️⚽️⚽️ – pisze fundacja Autyzm Up.

Fot. Autyzm UP

W niedzielę, 7 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na ulice Krakowa wyjedzie wyjątkowy „Niebieski Tramwaj”. Będzie kursował od 15.00 do ok. 17.00 wokół Plant. Każdy kto do niego wsiądzie będzie mógł dowiedzieć się czym charakteryzuje się autyzm. W środku zostanie wydzielony m.in. specjalny kącik sensoryczny, w którym będzie można poczuć na własnej skórze głębokie doznania dzieci nadwrażliwych na dotyk, dźwięk czy światło. Będzie tam także obecny psycholog.
W tramwaju będą także odtwarzane specjalne komunikaty głosowe (czytane przez aktorkę Annę Dymną), które pozwolą pasażerom wyobrazić sobie świat autysty, a przystanki zapowiadać będą dzieci z autyzmem. Tramwaj odwiedzą również piłkarze Wisły Kraków, którzy przy pomocy specjalnych piłek sensorycznych pokażą jak dzieci z nadwrażliwością odczuwają dotyk.
Ta wyjątkowa akcja w tramwaju ma pomóc zrozumieć osoby dotknięte autyzmem w zakresie ich funkcjonowania w przestrzeni publicznej, a zwłaszcza w kwestii korzystania przez nich z komunikacji zbiorowej.
Kilka dni wcześniej, 2 kwietnia w Światowy Dzień Solidarności Autyzmu, na niebiesko zostaną podświetlone Kładka im. Bernatka, estakada Lipska-Wielicka, TAURON Arena Kraków oraz Centrum Kongresowe ICE.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE