Będzie kładka na Żabińcu?

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie szuka wykonawcy koncepcji kładki łączącej ul. Żabiniec z ul. Langiewicza. No to zadanie Kraków przeznaczył 100 tys. zł.

Fot. pixabay.com

Chodzi o zapewnienie bezpiecznego przejścia pomiędzy osiedlem Żabiniec, a ul. Langiewicza i dalej do al. 29 Listopada. Kładka ma powstać w rejonie krzyżujących się linii kolejowej nr 100 Kraków Mydlniki–Gaj i magistrali nr 8 Warszawa–Kraków.

Jak informuje strona urzędu miasta krakow.pl, rejon w którym ma powstać kładka jest wyjątkowo skomplikowany ze względów własnościowych. Już w poprzednich latach z tego powodu koncepcja kładki okazała się niemożliwa do wykonania.

Tym razem ZIM podjął rozmowy z PKP PLK SA w celu uzyskania zgody na rozwiązanie alternatywne.

– Mamy wstępną akceptację i warunki Kolei dotyczące naszej propozycji. Według przygotowanego przez nas pomysłu, przejście miałoby przebiegać po skarpie kolejowej pod wiaduktem w ciągu linii nr 8 Warszawa–Kraków, a następnie – za pomocą kładki – nad linią nr 100 Mydlniki-Gaj do ul. Langiewicza – powiedział Łukasz Szewczyk, p.o. dyrektora ZIM w Krakowie.

ZIM ogłosił zamówienie publiczne dotyczące przygotowania wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji dla przejścia i kładki pomiędzy os. Żabiniec a ul. Langiewicza wraz z dojściami dla pieszych, dojazdami dla rowerów, pochylniami dla niepełnosprawnych, odwodnieniem, oświetleniem oraz niezbędną infrastrukturą techniczną.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE