Już niedługo ruszą targi świąteczne na Rynku!

Od 11 do 22 kwietnia na Rynku Głównym potrwają Targi Wielkanocne. Wydarzenie to już na stałe wpisało się do kalendarza krakowskich atrakcji, które co roku przyciągają zarówno turystów, jak i mieszkańców Krakowa.

Targi Świąteczne w Krakowie. Fot. Shutterstock

Tradycyjnie Targi Wielkanocne zgromadzą na Rynku Głównym kilkudziesięciu wystawców: rzemieślników, garmażerów i wielu innych. Udział zapowiedziało ok. 80 kupców, reprezentujących nie tylko nasz region, ale również inne miasta Polski. W tegorocznej edycji prezentować się będą ponadto wystawcy z zagranicy, m.in. z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier.

– Asortyment świąteczny będzie duży. Na targach będzie można znaleźć koszyki, palmy, pisanki, ale również obrusy, serwetki, ręcznie malowaną porcelanę czy biżuterię – informuje Katarzyna Nytko-Burda, główny specjalista w Referacie Handlu i Usług. Po szaleństwie świątecznych zakupów, na odwiedzających czekać będą stragany z polskimi potrawami. Znajdziemy tam zupy, pierogi według staropolskich receptur (m.in. z kaszą gryczaną, kapustą i grzybami, mięsem), pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym i wiele innych. Dla łasuchów też coś się znajdzie: orzechy prażone, owoce w czekoladzie i marcepanie, narzędzia i figurki z czekolady. Organizatorzy starają się, by przed samymi świętami punkty małej gastronomii oferowały przynajmniej jedną potrawę związaną ze świętami wielkanocnymi.

Targi Wielkanocne to także imprezy artystyczne. Ciekawie zapowiada się prezentacja obrzędów wielkanocnych, konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną, pokaz wielkanocnych stołów regionalnych, w tym tradycyjny stół wielkanocny, przy którym o godz. 12.00 zostaną poświęcone koszyczki wielkanocne. W Lany Poniedziałek pojawi się „Siuda Baba”, która będzie smarować sadzą i szukać swoich następczyń. Tradycyjnie obrzędy to nieodłączna część targów.

Program Targów Wielkanocnych 2019 [PDF]

Źródło: Krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE