Miejska Infrastruktura do likwidacji?

Krakowscy radni wrócili do dyskusji na temat sensu istnienia Miejskiej Infrastruktury.

Fot. pixabay.com

Ta miejska spółka odpowiada za krakowskie parkingi. Mimo, że co roku na jej działalność z budżetu miasta przeznaczane są miliony złotych, to miejsc postojowych w stolicy Małopolski nie przybywa.

W ubiegłym roku funkcjonowania tej spółki wyniosły ponad 13.000.000 zł, z czego ponad 12.000.000 zł to wynagrodzenie za zarządzanie strefą płatnego parkowania.

Wpływy z tej strefy w zeszłym roku wyniosły ponad 54.000.000 zł, ale spółka nie buduje nowych parkingów.

Tworzenie nowych miejsc parkingowych powinno być głównym celem Miejskiej Infrastruktury. Jednak mimo to, że w zeszłym roku miała wybudować tylko jeden parking Park&Ride, to i tak datę jego otwarcia wielokrotnie przekładano i ma zostać uruchomiony dopiero w tym miesiącu.

Z tego powodu znów wróciła dyskusja o likwidacji spółki. Radni domagają się danych na temat osiągnięć spółki i jak wydatkowane są pieniądze za parkowanie. Wpływy ze strefy płatnego parkowania miały być bowiem przeznaczane właśnie na budowę nowych miejsc postojowych,a do tej pory Miejska Infrastruktura wybudowała i oddała zaledwie dwa parkingi Park & Ride.

Teraz, nauczeni doświadczeniem z 5 lat funkcjonowania spółki, radni i mieszkańcy obawiają się, że plany znów nie zostaną zrealizowane.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]