W Krakowie strajkuje 285 szkół. Co w kolejne dni?

Od wczoraj krakowskie szkoły świecą pustkami. Aż 285 placówek w stolicy Małopolski przyłączyło się do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. W 184 placówkach zawieszono zajęcia.

Fot. Pixabay

– Rozmawiamy z dyrektorami szkół. Rodzice w przeważającej większości zdecydowali o pozostawieniu dzieci w domach. Dyrektorzy monitorują na bieżąco sytuację w swoich szkołach. Na razie nie zgłaszają żadnych niepokojących sytuacji – powiedziała na konferencji prasowej Anna Korfel-Jasińska wiceprezydent Krakowa ds. edukacji. – Ulice patroluje straż miejska, niektóre muzea oferują zajęcia dla dzieci, których szkoły są zamknięte. Panujemy nad sytuacją. Podejrzewam jednak, że i jutro dyrektorzy szkół wystąpią do nas z wnioskiem o zawieszenie zajęć w kolejne dni.

Wnioski takie dyrektorzy muszą złożyć do magistratu do godz. 15.

Równocześnie władze miasta uspokajają, że nie są zagrożone egzaminy gimnazjalne, których pierwszą część zaplanowano na środę, 10 kwietnia.

Strajk nauczycieli został zapowiedziany jako bezterminowy i ma trwać do czasu aż związkowcy i rząd nie dojdą do porozumienia w kwestii wzrostu płac.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE