Koniec z piecami gazowymi

Rozpoczyna się likwidacja piecyków gazowych w Spółdzielni Mieszkaniowej Krowodrza.

Na zdemontowanie czeka niebagatelna liczba prawie 6.000 urządzeń. Zlikwidowane zostaną dzięki programowi realizowanemu przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i PGE Energia Ciepła.

Akcja „Ciepła woda bez piecyka” dotyczy 27 budynków, w których w ciągu najbliższych 4 lat zostaną zlikwidowane piecyki, a ich miejsce zajmie instalacja centralnej ciepłej wody dostarczanej przez MPEC i Krakowską Elektrociepłownię PGE Energia Ciepła.

Krowodrza jest 17. krakowską spółdzielnią mieszkaniową, która zdecydowała się na przystąpienie do programu realizowanego od 2004 roku przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie, Krakowską Elektrociepłownię PGE Energia Ciepła oraz elektrownię CEZ Skawina.

Do tej pory w jego ramach już w 811 blokach mieszkalnych na terenie Krakowa i Skawiny prawie 35.000 piecyków gazowych zastąpiono bezpieczniejszą instalacją centralnej ciepłej wody.

Do końca 2023 roku spółka przeznaczy 1.000.000 zł na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców SM Krowodrza, dofinansowując budowę instalacji wewnętrznych. W ramach programu wytwórca ciepła udziela dofinansowania na instalację w budynku, a finansowany przez MPEC węzeł cieplny zasilany jest przez cały rok ciepłem z miejskiej sieci.

Likwidacja piecyków to także zmniejszenie ryzyka zatrucia tlenkiem węgla. Miedzy innymi dlatego zostały one już zlikwidowane także w wielu instytucjach, szkołach, przedszkolach i placówkach kultury.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE