Kraków stolicą start-upów

Od lat wiele elementów składa się na dobry klimat Krakowa dla innowacji. Przejawem tego może być też zbliżający się majowy Cracow Tech Week.

Fot. pixabay.com

W stolicy Małopolski jest mocna baza uniwersytecka, międzynarodowe korporacje, ale i silne polskie firmy. W Krakowskim Parku Technologicznym działa inkubator technologiczny pomagających firmom, a i Urząd Marszałkowski wspiera początkujących przedsiębiorców.

Władze miasta stosują też zachęty podatkowe, by przyciągnąć młodych przedsiębiorców. Np. w zeszłym roku uchwalono zwolnienie z podatku od nieruchomości na 5 lat dla mikro- i małych firm, które działają krócej niż rok.

Niektóre z powstałych tu innowacyjnych przedsięwzięć osiągnęły już skalę międzynarodową. Dzięki temu Kraków jest jednym z polskich liderów pod względem liczby i skali start-upów.

Ukoronowaniem tych działań będzie tygodniowy Cracow Tech Week, organizowany m. in. przy wsparciu władz Krakowa. Celem imprezy będzie poznanie i wspieranie przełomowych pomysłów biznesowych z całego świata.

Wydarzenie odbędzie się od 20 do 23 maja. Będzie to okazja do spotkanie się start-upów, naukowców, biznesu i polityków.

Na spodziewanych 6.000 gości czekać będą 4 sceny, 250 mówców i dziesiątki wydarzeń towarzyszących. Spodziewać się można m. in. Premiera RP i ministrów oraz szefów agencji rządowych, a także ważnych polityków regionu i przedstawiciele największych światowych koncernów (m. in. Google, Mastercard, PZU, AstraZeneca, Amgen, Allegro, Orlen, Azoty, Tauron, Grupa Volkswagen, BNP Paribas, ING i Siemens).

Na imprezie zaprezentowane zostaną premiery najnowszych inwestycji, rządowych strategii i kluczowych raportów w zakresie gospodarki cyfrowej i perspektywy biznesu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]