Pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych odbył się bez przeszkód

Środa, 10 kwietnia, była pierwszym dniem trzydniowych egzaminów gimnazjalnych. W Krakowie pisali go uczniowie w 64 szkołach.

Fot. pixabay.com

W stolicy Małopolski jest ponad 4.000 uczniów uprawnionych do jego pisania. Jak poinformował magistrat, nie było informacji problemach organizacyjnych z nim związanych.

W Krakowie, w 44 samorządowych szkołach podstawowych i liceach ogólnokształcących oraz w 10 samorządowych gimnazjach w zespołach szkół są 173 trzecie klasy gimnazjum, w których uczy się łącznie 4086 uczniów.

Egzamin dla nich składa się z trzech części: humanistycznej (egzaminu 10 kwietnia), matematyczno-przyrodniczej (egzamin 11 kwietnia) oraz z nowożytnego języka obcego (egzamin 12 kwietnia). Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum.

Mimo trwającego kolejny dzień strajku nauczycieli, w Krakowie egzamin gimnazjalny rozpoczął się zgodnie z planem i udało się uniknąć problemów organizacyjnych związanych z niedoborem nauczycieli w zespołach egzaminacyjnych i nadzorujących.

Było to możliwe dzięki dyrektorom, którzy m. in. przenosili zdających na sale gimnastyczne, dzięki czemu można było zmniejszyć liczbę pilnujących, a dodatkowo władze miasta zabezpieczyły też środki finansowe na wypłatę wynagrodzeń dla dodatkowych osób zatrudnionych do pracy w komisjach.

Równocześnie do magistratu wciąż spływają wnioski dyrektorów szkół, przedszkoli i innych placówek o zawieszenie zajęć w kolejne dni.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE