Jedyne takie w Polsce! U nas w Krakowie. Centrum Edukacji Lotniczej

Jedyny w Polsce ośrodek popularyzowania i rozpowszechnia wiedzy z zakresu lotnictwa cywilnego, posiadający kompleksową ofertę programów edukacyjnych skierowanych do różnych grup wiekowych – od przedszkolaków, aż po seniorów.

Przybliżając tajniki funkcjonowania lotniska, jego organizację oraz struktury zawodowe, edukuje się tutaj dzieci i młodzież oraz otwiera możliwości rozwoju poprzez
planowanie kariery zawodowej w branży lotniczej. To prawdziwy szkoleniowy terminal pasażerski „w pigułce”.
Misja CEL realizowana jest poprzez programy edukacyjne, które obejmują lekcje z zakresu funkcjonowania lotniska, zajęcia specjalistyczne, praktyki zawodowe, warsztaty, letnie campy lotnicze, dni otwarte, imprezy okazjonalne, e-learningi, gry terenowe realizowane w przestrzeni lotniska, targi zawodoznawcze, czy zajęcia dedykowane specjalnie dla nauczycieli wszystkich szczebli Edukacji, studentów oraz seniorów.
Jednym z bardziej istotnych elementów wspomagających procesy dydaktyczne są ściany edukacyjne – częściowo interaktywne, opatrzone grafikami przedstawiającymi historię lotnictwa, lotniskowe procedury, wyrażenia i zwroty stosowane w języku lotniczym, przekroje samolotów, a także samolotowe puzzle.
CEL otwarto w październiku 2017 roku i już wiadomo, że jest trafną odpowiedzią na daleko idące potrzeby rynku w zakresie zapewnienia warunków do rozwoju pasji i zainteresowań młodych ludzi, a także wyboru dalszej ścieżki kariery. CEL wspiera również programy realizowane przez szkoły, technika zawodowe i uczelnie wyższe w zakresie kierunków związanych z obsługą portów i terminali.
Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport to także swoisty poligon rozwojowy dla nowych pomysłów i technologii, które w przyszłości mogą wspomóc pracę portów lotniczych. Przykładem jest współpraca ze start-up -ami, zainicjowana tutaj platforma wymiany doświadczeń z innymi portami lotniczymi, czy tworzenie materiałów i programów edukacyjnych w oparciu o najnowsze rozwiązania; symulator VR, dedykowaną aplikację mobilną opartą o działanie beaconów, symulator lotu, program do odprawy biletowo – bagażowej, humanoidalnego robota, czy system informacji wizualnej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE