Kiedy inspektorzy weszli na posesję byli przerażeni tym widokiem

Otrzymaliśmy telefoniczne zgłoszenie w jednej z miejscowości w gminie Miechów. Na posesji miały znajdować się trzy psy w dramatycznych warunkach bytowych. Kiedy inspektorzy przyjechali na miejsce, okazało się, że wszystko co usłyszeliśmy w zgłoszeniu się potwierdziło.
Przy budach zbudowanych z pustaków, lub cienkich, popękanych desek przywiązane na łańcuchach były trzy psy.
Jedna bardzo młodziutka suczka, oraz dwa psiaki, z czego jeden wyglądał na starszego i schorowanego.
Uwagę inspektorów przykuły próby załatwienia się przez trzeciego psa. Widać było, że bezskutecznie starał się wypróżnić.
Inspektorzy postanowili sprawdzić co jest przyczyną tak dziwnego zachowania. Okazało się, że pod ogonem znajdował się sklejony z odchodów sierści wielki guz, który uniemożliwiał psu wypróżnienie się. Zwierzęta były łagodne, dzięki czemu mogliśmy je dotknąć i wyczuć pod sierścią same kości. Teren po którym miały możliwość się poruszać był pełen odchodów, a ich konsystencja wskazywała na trwającą od dawna biegunkę. Żaden z psów nie miał dostępu do wody. Właścicielka twierdziła, że starszy pies ma nowotwór, ale u specjalisty nie była, wiec były to zwykłe przypuszczenia, a pozostałe psy wg niej mają wszystko co trzeba.
W książeczce zdrowia (bo otrzymaliśmy tylko jedną) było wpisane tylko imię jednego z psów, żaden nie miał aktualnych szczepień. Poprosiliśmy o asystę Policję z Miechowa, ponieważ właściciele zaczęli krzyczeć, że psów nie zabierzemy, „ewentualnie możemy wziąć tego najstarszego i … go uśpić”
Po błyskawicznym przyjeździe funkcjonariuszy zabezpieczyliśmy trzy psy i przewieźliśmy je do Schroniska w Krakowie, gdzie zostały przekazane w najlepsze ręce naszych weterynarzy. Jeśli ktoś z Państwa mógłby przekazać wysokoenergetyczną karmę oraz karmę dla rekonwalescentów, bardzo pomogłoby to w dojściu tych psiaków do pełni sił.
Najstarszy pies został natychmiast zoperowany, ponieważ jak się okazało od dłuższego czasu cierpiał na przepuklinę kroczową.
KTOZ serdecznie dziękuje Panom Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie za pełen profesjonalizm i podejście do sprawy jakim wykazali się funkcjonariusze podczas interwencji.
W związku z tym, że psiaki są odebrane z innej gminy, koszt ich pobytu i leczenia w schronisku spada w całości na Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Dlatego jeśli ktoś z Państwa zechciałby wesprzeć nas grosikiem, bylibyśmy ogromnie wdzięczni. 💪🎁🐾💐

Nr konta do wpłat:
Bank BGŻ 83 2030 0045 1110 0000 0390 3540

numer do wpłat zagranicznych
PPABPLPKXXX 83 2030 0045 1110 0000 0390 3540

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE