Aleja Trzech Wieszczów zostanie zwężona

Od 29 kwietnia zostanie zwężona Alejach Trzech Wieszczów. Stanie się tak w związku z przebudową ciągu ulic Królewskiej, Bronowickiej i Podchorążych.

Fot. pixabay.com

W związku z tym, od poniedziałku, 29 kwietnia wyłączona zostanie jezdnia al. Mickiewicza i al. Słowackiego w kierunku Nowego Kleparza. Nadal przejezdne w obu kierunkach będzie pas w stronę mostu Dębnickiego.

Prace potrwają około trzy miesiące.

Najpierw wyłączona zostanie jezdnia al. Mickiewicza i al. Słowackiego w kierunku Nowego Kleparza od ul. Kochanowskiego do ul. Lenartowicza. Do dyspozycji kierowców pozostaną dwa pasy ruchu – po jednym w każdym kierunku.

W kierunku mostu Dębnickiego utrzymany zostanie pas autobusowy, który ma usprawnić przejazd komunikacji miejskiej. W przeciwną stronę, dodatkowe buspasy powstaną na moście Dębnickim oraz wiadukcie na al. 29 Listopada.

Następnie wyłączona zostanie al. Słowackiego i al. Mickiewicza w kierunku mostu Dębnickiego.

W poniedziałek, 15 kwietnia zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Królewskiej z ul. Pomorską i z pl. Inwalidów, gdzie od ul. Lea do ul. Królewskiej obowiązywał będzie ruch dwukierunkowy. Oznacza to będzie brak możliwości przejazdu ul. Królewską.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE