Co z egzaminami ósmoklasistów podczas strajku nauczycieli?

Władze Krakowa uspokajają, że wszystko wskazuje na to, iż rozpoczynający się w najbliższy poniedziałek egzamin ósmoklasisty mimo strajku nauczycieli nie jest zagrożony.

Fot. Shutterstock

Egzamin ósmoklasisty ma zostać przeprowadzony w dniach 15–17 kwietnia. Zdaje go w tym roku pierwszy rocznik absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej. W Krakowie to prawie 5,8 tys. uczniów.

W poniedziałek ósmoklasiści będą rozwiązywali zadania z języka polskiego, we wtorek – z matematyki, a w środę – z języka obcego nowożytnego.

Jak przypominają władze stolicy Małopolski na swojej stronie internetowej, w trakcie egzaminu ósmoklasisty zajęcia w szkołach podstawowych, co do zasady, nie odbywają się.

– Ponieważ w przypadku przedszkoli nie ma takiej reguły, a strajk nauczycieli może się przedłużyć, przygotowujemy się do zapewnienia opieki przedszkolakom. W poniedziałek już od rana młodzieżowe ośrodki kultury będą w pełnej gotowości, aby przyjąć dzieci, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki – mówi dyrektor Ewa Całus. I podkreśla, że od początku nauczycielskiego strajku ani jedno dziecko nie zostało odesłane spod drzwi placówki, a ponad 3 tys. uczniów niemal codziennie korzysta z opieki w szkołach.

Jak podaje strona krakow.pl, w piątek, 12 kwietnia do godz. 15:00 do Wydziału Edukacji UMK wpłynęło 50 wniosków o zawieszenie zajęć w poniedziałek, 15 kwietnia.
Jednak dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek mogą wystosować taki wniosek także później, w odpowiedzi na zmieniającą się sytuację w ich szkole, dlatego rodzice powinni uzyskać informacje o bieżącej sytuacji w placówce ich dziecka u jej dyrektora.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE