Stop Pożarom Traw!

Mimo akcji MSWiA i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej wciąż dochodzi groźnych sytuacji spowodowanych wypalaniem traw.

Fot. pixabay.com

„Stop Pożarom Traw!” to uświadomić, że podpalenie trawy może skończyć się tragicznym w skutkach pożarem.

W ostatnim czasie policjanci z Nowego Sącza prowadzili intensywne działania, by ustalić sprawców podpaleń traw na Sądecczyźnie. Tylko w kwietniu funkcjonariusze ustalili, zatrzymali i ukarali mandatami po 500 zł sześciu sprawców podpaleń. Wobec siódmego sporządzono wniosek do sądu o ukaranie.

Zatrzymano m. in. sprawcę sześciu podpaleń na terenie gminy Rytro. Ponieważ mogły one spowodować bezpośrednie niebezpieczeństwo pożaru, który zagroziłby życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podpalaczowi może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Na terenie Nowego Sącza w wyniku niekontrolowanego rozprzestrzeniania się ognia uszkodzone zostały m. in. spory fragment ogrodzenia, elementy architektury ogrodów, drewniana szopę i wiata z pojazdami oraz znajdujący się tam sprzęt, powodując łącznie 35.ooo zł strat. Sprawcy usłyszeli już zarzuty uszkodzenia mienia za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Przypominamy, że wypalanie traw jest nielegalne i zagrożone karą.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE