Małopolscy pedofile

Opublikowane zostały wizerunki oskarżonych o pedofilię i gwałty na dzieciach. Są wśród nich osoby z Małopolski.

Fot. pixabay.com

Wszystkie dane zostały ujawnione przez Ministerstwo Sprawiedliwości dzięki Rejestrowi Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Lista jest zaktualizowana i zawiera imiona, nazwiska, adresy i zdjęcia pedofilów i gwałcicieli. Znalazły się na niej dane osób, które dopuściły się m. in. gwałtów na dzieciach i małoletnich do 15. roku życia lub gwałtów ze szczególnym okrucieństwem.

Prawo do ochrony naszych dzieci stawiamy ponad anonimowość przestępców – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. – Państwo ma obowiązek chronić dziecko, a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Dlatego zaostrzamy Kodeks karny w tym zakresie i planujemy kolejne zmiany w przepisach. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem – wyjaśnia ujawnienie tych danych Minister Sprawiedliwości.

Publiczne rejestry pedofilów są dostępne m. in. w Stanach Zjednoczonych i są jednym ze sposobów na zapobieganie krzywdzie ofiar, gdyż pomagają w kontroli przestępców.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE