Wybitni artyści z Polski i Włoch na kultowym krakowskim festiwalu już wkrótce!

15 kwietnia 2019 roku w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się konferencja prasowa Festiwalu Misteria Paschalia 2019.

Fot. Tomasz Cichocki

W konferencji udział wzięli: Izabela Helbin – Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Antonio Florio – Dyrektor-Rezydent Festiwalu Misteria Paschalia 2019 Joanna Broniec – menadżer Festiwalu Misteria Paschalia Paweł Szczepanik – koordynator artystyczny i programowy Festiwalu Misteria Paschalia.

Podczas ośmiu dni festiwalu w kościołach św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Świętego Krzyża oraz w świeckich wnętrzach Centrum Kongresowego ICE Kraków wybitni włoscy i polscy artyści zagrają dzieła z Neapolu, Rzymu, Wenecji, Mediolanu, Ferrary czy Modeny. Program przygotowany przez maestro Antonia Floria, założyciela i szefa artystycznego specjalizującej się w muzyce dawnej włoskiego południa Cappelli Neapolitany, we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym nie tylko przeprowadzi melomanów przez specyfikę poszczególnych ośrodków artystycznych, ale pokaże też mnogość odcieni włoskiej twórczości związanej z okresem Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. 16. edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych europejskich festiwali muzyki dawnej, zapowiada się imponująco. Zapraszamy do Krakowa między 15 a 22 kwietnia.

Autor: Tomasz Cichocki dla Kraków w Pigułce.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE