Zdemolował sklep, a potem poszedł na komisariat poskarżyć się, że… nie kupił alkoholu

Policjanci z Komisariatu Policji w Skale zostali wysłani do agresywnego klienta jednego ze sklepów spożywczych w Skale. Mężczyzna ubliżał kasjerce, był wulgarny, uderzył pięścią w szybę wystawową, a kiedy go wyprosiła ze sklepu oznajmił jej, że idzie się poskarżyć na komisariat, a później wróci i „zrobi porządek z tym sklepem”.   Przerażona kasjerka zadzwoniła na policję.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Policjanci zastali agresora siedzącego już na schodach przed komisariatem. Okazał się nim 66-letni mieszkaniec gm. Skała.

W trakcie próby podjęcia rozmowy i  legitymowania mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie w stosunku do pełniących służbę, wobec nich również był wulgarny – wyzywał policjantów, krzyczał, nie chciał się podporządkować wydawanym poleceniom.

Takie zachowanie skutkowało zatrzymaniem agresora. 66-latek został przebadany na zawartość alkoholu, okazało się, że miał 1,3 promila.  Trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych, a dnia następnego usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy (art. 266 par. 1 kk), za co grozi grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do roku.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE