Egzamin ósmoklasisty, a strajk nauczycieli

Dziś drugi dzień egzaminu ósmoklasisty. W Krakowie zdaje go ok. 5800 uczniów w 122 samorządowych szkołach podstawowych.

Fot. Shutterstock

Podczas tego egzaminu, co do zasady, w szkołach podstawowych nie prowadzi się zajęć i pozostali uczniowie są pod opieką rodziców.

Jednak w tym roku, z uwagi na strajk nauczycieli, miasto przygotowało bezpłatną ofertę opieki dla przedszkolaków w młodzieżowych domach kultury. Ich pracownicy są przygotowani do przyjęcia dzieci już od godziny ósmej rano. Takich placówek jest w mieście jedenaście.

– Dyrektorom wszystkich samorządowych szkół podstawowych udało się skompletować komisje egzaminacyjne. Pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty przebiegł bez zakłóceń i spodziewamy się, że tak samo będzie w kolejnych dwóch dniach – powiedziała dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa Ewa Całus.

Z uwagi na ogólnopolski strajk nauczycieli, w Krakowie zawieszone są zajęcia w 70 szkołach, przedszkolach i placówkach. Mniejsza liczba w dniu dzisiejszym niż w poprzednim tygodniu, wynika z faktu zawieszenia zajęć na czas egzaminu ósmoklasistów. Obecnie ze 123 przedszkoli, 30 placówek działa normalnie, przy czym 11 z nich podjęło decyzję o zawieszeniu strajku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]