Policja uderzyła w pseudokibiców

W ogromnym przedsięwzięciu uczestniczyło ponad 170 funkcjonariuszy CBŚP i KWP w Krakowie, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji i antyterroryści z wielu komend.

W trakcie działań zatrzymano 16 osób i zabezpieczono maczety, pałkę teleskopową, noże i gazy pieprzowe.

Śledztwo dotyczy zorganizowanej grupy, której członkowie podejrzani są o przestępstwa narkotykowe oraz przeciwko życiu i zdrowiu.

Wśród podejrzanych większości stanowią osoby powiązane ze środowiskiem jednego z krakowskich klubów sportowych. Do tej pory w tej sprawie zatrzymano 18 podejrzanych.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że członkowie grupy mogli działać od 2007 do 2018 roku, dzieląc się przy tym korzyściami uzyskanymi z przestępstw według hierarchii ustalonej w gangu.

W tym czasie prawdopodobnie wytwarzali amfetaminę, a następnie rozprowadzali ją. Handlowali też kokainą i marihuaną na terenie niemal całego kraju. Policjanci ustalili, że zatrzymani mogli wprowadzić na rynek ogromne ilości różnych narkotyków.

Na terenie województwa małopolskiego przeszukano łącznie 13 miejsc, w tym pomieszczenia jednego z klubów sportowych. Zabezpieczono różnego rodzaju niebezpieczne przedmioty, w tym maczety, pałki oraz gazy obezwładniające.

Zatrzymanym przedstawiono łącznie zarzuty popełnienia 31 czynów zabronionych, między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych (marihuany, kokainy i amfetaminy).

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE