Jechał obwodnicą pod prąd.

Jazda pod prąd południową obwodnicą Tarnowa zakończyła się mandatem dla 84-letniego kierowcy.

Fot. Policja

Tarnowska policja została powiadomiona przez innych kierowców jadących południową obwodnicą miasta (droga krajowa nr 94 – tzw. „stara czwórka”) o kierowcy poruszającym się pod prąd.

Osoby jadące w kierunku Krakowa z przerażeniem obserwowały starszego pana, jadącego swoim peugeotem po „ich jezdni”, lecz w przeciwnym kierunku.

Wysłany natychmiast patrol ruchu drogowego wjechał na trasę nr 94 sprawdził zgłoszenie. Na wysokości zjazdu na Tuchów policjanci zjechali i udali się w kierunku Tarnowca, po czym na wysokości wjazdu na Górę Marcina zauważyli zaparkowanego na poboczu peugeota. W samochodzie siedział starszy mężczyzna. Gdy podjechali okazało się, że jest to 84-letni mieszkaniec powiatu.

Mężczyzna przyznał się, że jechał tarnowskim odcinkiem obwodnicy od ulicy Krakowskiej do zjazdu na Tuchów pod prąd bo pomylił zjazdy. Skrajnie nieodpowiedzialna jazda mężczyzny tym razem skończyła się jedynie na strachu i podniesionym ciśnieniu.
Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym starszy pan został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz sześcioma punktami karnymi.

Źródło: Małopolska policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE