Zatrzymany za „hajlowanie”

Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji I w Krakowie zatrzymali 24-latka, podejrzanego o propagowanie faszystowskiego ustroju państwa.

Fot. www.facebook.com/Malopolska.Policja

Mężczyzna usłyszał zarzut, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Do zakłócenia porządku publicznego przez 24-letniego studenta doszło 6 stycznia br. na ul. Szewskiej w Krakowie. Mężczyzna podszedł do grupy zgromadzonych tam osób i podniósł prawą rękę w geście nazistowskiego pozdrowienia. Postępowanie w tej sprawie wszczęli śledczy z Komisariatu Policji I w Krakowie. Czynności operacyjne oraz zgromadzony materiał dowodowy doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy oraz miejsca jego przebywania.

Mężczyzna okazał się mieszkańcem województwa podkarpackiego, studentem jednej z krakowskich uczelni. Usłyszał już zarzut publicznego propagowania ustroju faszystowskiego. W trakcie składanych wyjaśnień tłumaczył, że nie miał na celu działania niezgodnego z prawem – choć zdawał sobie sprawę, że mogło ono zostać tak odebrane.

Podejrzanemu grozi za popełnione przestępstwo kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienie wolności do lat 2. Do czasu sądowego finału tej sprawy prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór Policji.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE