Przed świętami więcej interwencji domowych.

Smutne informacje docierają od policji przed świętami.

Fot. pixabay.com

Okazuje się bowiem, że okres świątecznych przygotowań powoduje wiele napięć, stresujących sytuacji oraz konfliktów sąsiedzkich.

Tatrzańscy policjanci tylko w ostatnich dniach odnotowali wzrost do aż piętnastu interwencji domowych, w których dochodziło do przemocy i nieporozumień.

Tylko zeszłej doby 10 interwencji dotyczyło konfliktów domowych. Były to interwencje dotyczące stosowania przemocy wobec domowników, awantury z nietrzeźwym członkiem rodziny lub konfliktów małżeńskich.

Odnotowano również interwencje związane z nieporozumieniami sąsiedzkimi. Dotyczyły one naruszenia własności oraz np. zagrodzenia przejazdu.

W większości interwencji policjantom udawało się spory załagodzić i wyciszyć, ale były i przypadki w których musieli agresywnego domownika odizolować od pozostałych członków rodziny i zatrzymać do wytrzeźwienia.

Policja przypomina, że w trudnych sytuacjach mieszkańcy powiatu tatrzańskiego mogą także liczyć także na wsparcie stowarzyszenia „Podhale Nasz Dom” w lokalnym punkcie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, w Zakopanem przy ul. Jagiellońskiej 7, lub pod tel. 724-222-700.

Źródło: Małopolska policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE