W cywilu złapał i obezwładnił przestępcę

Krakowski policjant w czasie wolnym od służby podjął skuteczny pościg za bandytą.

Fot. malopolska.policja.gov.pl

Mł. insp. Robert Górka przejeżdżał aleją Pokoju, gdy zauważył po przeciwnej stronie ulicy mężczyznę, który na przystanku wyszarpnął torebkę z ramienia bezbronnej seniorki.

Kobieta upadła na chodnik, a napastnik z łupem pospiesznie oddalił się w głąb osiedla. Policjant zawrócił i podjął pościg za złodziejem.

Gdy sprawca próbował ukryć się między zabudowaniami, funkcjonariusz zatrzymał pojazd i dalej pieszo kontynuował pogoń. Podczas ucieczki, sprawca odrzucił od siebie ukradzioną torebkę, próbując w ten sposób pozbyć się dowodu przestępstwa.

Policjant złapał rabusia na ul. Półkole, kilkadziesiąt metrów od przystanku, na którym napastnik zaatakował ofiarę.

Gdy mł. insp. Robert Górka obezwładnił złodzieja, inny przechodzień zadzwonił na numer alarmowy. Na miejsce przyjechał patrol, który przejął 40-letniego złodzieja. Mundurowi znaleźli przy nim dwa portfele, które zdążył wyciągnąć z odrzuconej torebki. Poszkodowana kobieta odzyskała swą własność, a sprawca kradzieży odpowie za swój czyn.

Mł. insp. Robert Górka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a wcześniej wieloletni policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie już w przeszłości był zwycięzcą małopolskiego plebiscytu „Policjant Roku 2015”.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE