Kolejny „Policjant Roku” skutecznie interweniował po służbie

W swoim czasie wolnym, jadąc prywatnym samochodem ulicą Żółkiewskiego w Nowym Sączu, policjant zauważył BMW i kierowcę, którego kilka dni wcześniej zatrzymywał do kontroli drogowej. Mężczyzna ten miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów i w tym momencie popełniał przestępstwo.

Fot. pixabay.com

Funkcjonariusz pojechał za samochodem, a gdy ten zatrzymał się na parkingu przy jednym z centrów handlowych pokazał mężczyźnie legitymację służbową i o zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego.

Chwilę później na parkingu pojawił się partol, który po sprawdzeniu w bazie danych potwierdził, że 22-latek od kwietnia 2018 roku ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ w okresie dwóch lat od uzyskania prawa jazdy popełnił trzy wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Mężczyzna został objęty nadzorem prokuratorskim. Za popełnione przestępstwa grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Mając na uwadze fakt, że 22-latek dopuścił się tych przestępstw w krótkim odstępie czasu i z wykorzystaniem takiej samej sposobności, sąd może orzec zwiększoną karę.

Sprawca został złapany dzięki dobrej pamięci i refleksowi sierżanta Jacka Łukasika, funkcjonariusza Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, który w przeszłości został wybrany Policjantem Roku 2017.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE