Paliwowy złodziej złapany

Krakowscy funkcjonariusze przeprowadzili akcję w rejonie ulicy Prądnickiej, gdzie miały przebywać osoby trudniące się kradzieżą paliwa na krakowskich stacjach benzynowych.

Fot. pixabay.com

Kradzieży dokonano na przestrzeni ostatnich miesięcy na północy Krakowa – sprawca tankował pojazd i odjeżdżał bez płacenia.

Na miejscu policjanci zatrzymali 31-latka oraz 18-latka, którzy kompletnie nie spodziewali się wizyty kryminalnych. Obaj mężczyźni to obywatele Rumunii.

Znaleziono też pojazdy, które wcześniej wykorzystywane były do kradzieży paliwa. Mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Miejskiej w Krakowie.

31-latek przyznał się do zarzucanych mu w sumie 14 kradzieży, tłumacząc się, że paliwo było mu potrzebne do rozwożenia towarów, gdyż zajmuje się handlem. Łączna kwota strat poniesiona na skutek jego działania wyniosła blisko 3000 zł.

Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 5 miesięcy ograniczenia wolności w zawieszeniu na 2 lata, grzywny oraz zobowiązania do naprawienia szkody.
Drugi z mężczyzn po przeprowadzonych czynnościach został zwolniony.
Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci przypuszczają, że z czasem poszkodowanych podmiotów w wyniku działania zatrzymanego może być więcej.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE