Sprzedawał zwierzęta zagrożone wyginięciem

Krakowscy policjanci zatrzymali 40-latka, który oferował egzotyczne zwierzęta zagrożone wyginięciem.

Fot. pixabay.com

Funkcjonariusze z Wydziału do zwalczania Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wpadli na trop 40-letniego mieszkańca Katowic, który zajmował się hodowlą oraz handlem zagrożonymi wyginięciem gadami.

Według ustaleń śledczych, mężczyzna sprowadzał z zagranicy zabronione prawnie gatunki dzikich zwierząt, a następnie oferował je do sprzedaży na portalach internetowych oraz podczas tematycznych pokazów. Ceny zwierząt wynosiły od 150 do 300 zł.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w połowie kwietnia br. zamierza uczestniczyć w targach terrarystycznych odbywających się w Nowej Hucie. Policjanci od samego rana bacznie obserwowali miejsce, w którym gromadzili się koneserzy egzotycznych zwierząt.

Gdy na wystawie pojawił się 40-latek ze swoimi nielegalnymi okazami, policjanci zatrzymali go.

Gady, które miały zostać sprzedane zostały w obecności biegłego zarekwirowane. Wśród zwierząt był kameleon jemeński, legwan oraz zielony pyton birmański.

Dodatkowo, w chorzowskim mieszkaniu zatrzymanego znaleziono też węże boa, żabki dendrobates oraz żółwie stepowe, które również miały trafić do sprzedaży.

Mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia przepisów Ustawy o ochronie przyrody za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE