8 Krakowskich Wspaniałych otrzymało Nagrody

16 kwietnia, podczas uroczystej gali w magistracie, gratulacje, okolicznościowe dyplomy i upominki odebrali laureaci 25. Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”

Kim są Krakowscy Wspaniali?

Kamila Grudniewska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego
W wolontariacie działa od siedmiu lat. Jest wiceprezydentką Nowodworka i przewodniczącą sekcji charytatywnej. Organizowała m.in. zbiórkę odzieży dla Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, kwestę dla Fundacji „Niezłomni”, akcję „Pączki dla Afryki”. Uczy się w Krakowie, a w rodzinnej miejscowości Bałtów prowadzi drużynę harcerek ZHR, zajmując się kształtowaniem charakterów kilkunastu dziewcząt. Jest sanitariuszką Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ZHR. Była wolontariuszką HOPR podczas ŚDM w Krakowie i w Panamie. Kilkakrotnie brała udział w kampanii „BohaterON – włącz historię!”.

Ewa Jagiełka, uczennica X Liceum Ogólnokształcącego
W wolontariacie działa od 2012 roku. Uczestniczyła w akcjach charytatywnych m.in. „Kiermasz ciast”, akcja „SMS dla Marysi”, „Wyślij pączka dla Afryki”. Do pracy w Szkolnym Kole Caritas zaprosiła koleżanki i kolegów. Jest wolontariuszką Domu Pomocy Społecznej im. A. i L. Helclów, gdzie raz w tygodniu odwiedza podopiecznych i organizuje przedstawienia muzyczno-teatralne. Pomaga też w programie „Szlachetna Paczka”. Tańczy w Zespole Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”. Przygotowuje przedstawienia dla Domu Pomocy Społecznej ss. Albertynek. Jest harcerką 16. Krakowskiej Drużyny Harcerskiej ZHP, a od 2012 roku – także wolontariuszką Szkolnego Koła Caritas w Poskwitowie.

Paweł Jakóbski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 80
W wolontariacie działa od dwóch lat. W każdy czwartek po lekcjach pomaga młodszym kolegom w nauce. Był przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego, jest przewodniczącym Rady Wolontariatu. Swoim działaniem przyciągnął do wolontariatu wiele koleżanek i kolegów. Pomagał w organizacji imprez sportowych. Tworzył szkolne projekty m.in. promujące zdrowy tryb życia. Uczestniczył w wielu akcjach charytatywnych, m.in. WOŚP, Góra Grosza, Listy do Afryki, Kapele Serc, Zakręceni dla Hospicjum.

Dominika Markiewicz, uczennica Szkoły Podstawowej nr 114
W wolontariacie działa od czterech lat. Jest zaangażowana w liczne akcje charytatywne, m.in. WOŚP, Szlachetna Paczka, zbiórka ubrań dla bezdomnych, gier i zabawek dla domu dziecka, Pola Nadziei. Pełni funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Uczestniczy w pracy Szkolnego Koła Wolontariatu. Pracuje w 7. Krakowskiej Drużynie Harcerek „Ptaki Puszczy”, jako zastępowa. Jest wolontariuszem Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Dominika Merynda, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego
W wolontariacie działa od 2014 roku. Jest aktywna w działalności „Zielonego Szczepu” ZHR, m.in. jako przyboczna drużyny zuchów i drużyny harcerek, co wymaga zaangażowania kilka dni w tygodniu. Prowadziła działania na rzecz innych w Szkolnym Kole Caritas. Pomaga dzieciom podczas rekolekcji i spotkań „Domowego Kościoła”. Chętnie zajmuje się swoim młodszym rodzeństwem, a starszemu pomaga w opiece nad ich dziećmi.

Natalia Wójcik, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego
W wolontariacie działa od 2013 roku. W gimnazjum była aktywna w szkolnym Kole Caritas. Obecnie jest przewodniczącą szkoły i wiceprzewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta. Współorganizowała Ogólnopolski Kongres Rad Młodzieżowych. Jest redaktorem szkolnego czasopisma „Pogaduszki u Kościuszki”. Koordynowała akcję Świąteczna Paczka, przygotowywała paczki dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Zainicjowała projekt „Mamo! Tato! Poczytajmy!”. W roku szkolnym 2017/2018 otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Gabriela Zdebska, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pallotiego
W wolontariacie działa od 2016 roku. Działa w sekcji charytatywnej Szkolnego Koła Wolontariatu. Organizuje i koordynuje warsztaty dla dzieci i młodzieży, m.in. plastyczne dla przedszkolaków, pierniczkowe dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci (MHD). Współpracuje z Kołem Naukowym Animatorów Społeczności Lokalnej Uniwersytetu Pedagogicznego. Prowadzi animacje na festynach. Była pomysłodawczynią i organizatorką akcji „Podaj dalej uśmiech”, do której zaangażowała grupę studentów z kierunku praca socjalna. Jest wolontariuszem MHD. Uczestniczyła w projekcie Ekipa Dobra – Młodzieżowe Centrum Wolontariatu. Przeprowadziła zbiórkę na rzecz Domu Pomocy Społecznej i MHD. Prowadzi różne działania dla Przedszkola nr 99.

Patrycja Żak, uczennica Szkoły Podstawowej nr 80
W wolontariacie działa od dwóch lat. Wielokrotnie angażowała się w pomoc przy organizacji imprez sportowych organizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej. W czasie Dni Otwartych Szkoły pomaga w prowadzeniu zajęć dla przedszkolaków. Uczestniczy w pomocy koleżeńskiej. Jest aktywna w różnych akcjach charytatywnych, m.in. WOŚP, Góra grosza, kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza. W czasie świąt Bożego Narodzenia, we współpracy z MOPS, spotyka się z osobami starszymi, samotnymi i chorymi. Działa w Szkolnym Kole Wolontariatu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE