Utrudnienia w Alejach Trzech Wieszczów.

Nawet paraliż Krakowa jest możliwy w związku z remontem torowiska tramwajowego do Bronowic i przebudową skrzyżowania w rejonie placu Inwalidów.

Fot. pixabay.com

Od 29 kwietnia do połowy lipca, kierowców w Krakowie czekają poważne utrudnienia. W Alejach Trzech Wieszczów ruch samochodowy będzie się odbywał tylko po jednej jezdni.

Zarząd Transportu Publicznego poinformował, że w związku z pracami wyłączana będzie raz jedna, raz druga strona Al. Trzech Wieszczów.
Zachowany ma zostać pas dla autobusów, który będzie wydłużony o aleję 29. Listopada i Most Dębnicki.

– Prosimy o jak najczęstsze korzystanie z transportu zbiorowego, a jeśli ktoś musi przejeżdżać przez Kraków samochodem, prosimy, żeby 29. kwietnia i 6. maja – tuż po długim weekendzie – zmienił zupełnie trasę. To będą dwa momenty, w których może dojść do paraliżu. Aleje Trzech Wieszczów to jest jeden z najbardziej kluczowych korytarzy transportowych miasta – powiedział dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie Łukasz Franek.

Władze miasta apelują też do kierowców, aby wybrali zupełnie inny wariant dotarcia do celu i nie próbowali omijać placu Inwalidów małymi, bocznymi uliczkami.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE