Dni Ziemi: rośliny za puszki i butelki!

Akcja „Sadzonki za surowce wtórne”, wspólne sadzenie lip i warsztaty edukacyjne – to tylko część atrakcji programu tegorocznych Dni Ziemi, które 26 i 27 kwietnia odbędą się na alei Róż w Nowej Hucie.

Fot. Kraków.pl

Tradycyjnie Dniom Ziemi, organizowanym przez Wydział Kształtowania Środowiska UMK, będzie towarzyszyć Krakowska Wystawowa Ekologiczna. W specjalnych namiotach zaprezentowane zostaną działania i programy ekologiczne wydziałów Urzędu Miasta Krakowa, spółek miejskich oraz organizacji związanych z ideą Dni Ziemi.

W piątek, 26 kwietnia o godz. 10.00 przy ulicy Warszawskiej uczestnicy Dni Ziemi posadzą lipy i krzewy różane. Każdy kto w piątek lub sobotę przyniesie na al. Róż zużyte butelki pet, puszki aluminiowe oraz baterie dostanie w zamian sadzonki kwiatów balkonowych oraz krzewów. W punktach informacyjnych będzie się można dowiedzieć wszystkiego na temat bezpłatnego usuwania wyrobów azbestowych przez Gminę Miejską Kraków, programu małej retencji wód opadowych oraz działań miasta w celu ochrony mieszkańców przed polami elektromagnetycznymi. Zaplanowano także prezentację radiowozu i autobusu elektrycznego oraz projekcje filmów poruszających problem globalnego ocieplenia klimatu i jego wpływu na nasze codzienne życie. Nie zabranie także występów artystycznych dzieci z krakowskich przedszkoli, szkół i domów kultury, gier, zabaw i konkursów ekologicznych dla najmłodszych uczestników imprezy.

Zapraszamy 26 i 27 kwietnia w godz. 11.00-17.00

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]