Policyjny pościg za pijanym kierowcą.

W niedzielę wielkanocną, w godzinach wieczornych, chrzanowscy policjanci podjęli pościg za kierowcą volkswagena, który przekroczył dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o 24 km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Fot. pixabay.com

Jadący drogą wojewódzką nr 780 kierowca samochodu osobowego na widok zatrzymującego jego pojazd policjanta ominął go, a następnie przyspieszył i zaczął uciekać w stronę miejscowości Żarki.

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem, używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Pościg zakończył się w Żarkach na ul. Kadetów, gdzie kierowca zatrzymał się.

Kierującym okazał się 58–letni mieszkaniec Żarek, który był kompletnie pijany. Badanie trzeźwości wskazało prawie 2,2‰.

Dodatkowo, jak się okazało, mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów oraz decyzję o cofnięciu uprawnień.

Teraz sprawcy za kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz kara grzywny (co najmniej 5000 zł).

Ponadto, ponieważ kierujący nie zatrzymał się do kontroli, usłyszy dodatkowe zarzuty m. in. o niestosowaniu się do orzeczonych przez sąd środków karnych, prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień, a także o niewykonaniu polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE