Pościg za niebezpiecznym przestępcą pod Krakowem. Padły strzały

Profesjonalizm kryminalnych z powiatu krakowskiego doprowadził do zatrzymania niebezpiecznego przestępcy. Poszukiwany mężczyzna został skutecznie ujęty podczas ucieczki, po oddaniu strzału ostrzegawczego przez policjanta.  To już drugie takie zdarzenie na terenie powiatu krakowskiego w tym tygodniu, kiedy policjant był zmuszony użyć broni służbowej.

Fot. Pixabay

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie prowadzili działania mające na celu odnalezienie i zatrzymanie groźnego przestępcy – mieszkańca  pow. krakowskiego. Policjanci posiadali informację, że poszukiwany może posiadać broń.

Ponadto mężczyzna był znany policji z wcześniej dokonywanych przestępstw m.in. przeciwko życiu i zdrowiu, za co w przeszłości odbywał już karę więzienia. Tym razem dopuścił się podobnego przestępstwa i ukrywał się przed organami ścigania.

Skoordynowane poszukiwania prowadziło kilka patroli z w różnych lokalizacjach, także na terenie innych powiatów.  Jedna z kryminalnych załóg w miejscowości pow. myślenickiego na parkingu przy kościele, natrafiła na pojazd poszukiwanego. Po chwili policjanci zauważyli go wychodzącego z kościoła, który na ich widok podjął ucieczkę. Kryminalni pobiegli za nim wydając polecenia do zatrzymania się, na które mężczyzna nie reagował. Jeden policjantów użył broni służbowej oddając strzał ostrzegawczy w powietrze po czym mężczyzna został zatrzymany. W dalszym ciągu zachowywał się jednak agresywnie, również podczas przesłuchania w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu – w warunkach recydywy.  Na wniosek prokuratury 21 kwietnia br. podejrzany został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE