Obezwładnili pracownicę grożąc jej niebezpiecznym narzędziem

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o popełnienie szeregu przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

Fot. malopolska.policja.gov.pl

Krakowscy funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o rozboju, do którego doszło w jednym z salonów gier na terenie Podgórza. Sprawcy mieli obezwładnić pracownicę grożąc jej użyciem niebezpiecznego narzędzia, a następnie włamali się do automatu i zabrali z niego 2500 zł.

Pomimo upływu miesiąca od przestępstwa, policjanci namierzyli i zatrzymali rabusiów. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Krakowa (w wieku 28 i 34 lat), którzy niedawno opuścili zakład karny, gdzie odsiadywali wyroki za rozboje i włamania.

Zgromadzony materiał dowodowy świadczy, że popełnili również kilka innych przestępstw – brali udział w napadach, włamaniach do pojazdów, a także byli zaangażowani w proceder narkotykowy.

Swą przestępczą działalność prowadzili na terenie Krakowa. Łącznie usłyszeli 12 zarzutów, w tym za rozboje, kradzieże z włamaniem oraz posiadanie środków odurzających.

Za wszystkie czyny odpowiedzą w warunkach tzw. multirecydywy, więc wysokość grożącej im kary może zostać zwiększona o połowę.

Sprawcy zostali już tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE