Weekendowe obchody Dnia Ziemi w Krakowie

W najbliższy piątek i sobotę, z okazji Dnia Ziemi, w Krakowie odbędzie się szereg proekologicznych wydarzeń.

Fot. pixabay.com

Uczestnicy akcji będą mogli wziąć udział m. in. we wspólnym sadzeniu róż i lip, rodzinnych warsztatach ekologicznych oraz w ramach akcji „Sadzonki za surowce wtórne” otrzymać sadzonki kwiatów balkonowych oraz krzewów za przyniesione zużyte butelki pet, puszki aluminiowe i baterie.

W ramach obchodów odbędzie się też Wiosenny Strajk Klimatyczny, który odbędzie się w sobotę w Nowej Hucie w samo południe na Alei Róż od strony Alei Pokoju. Jego uczestnicy utworzą żywy łańcuch ludzkich rąk, apelując o troskę o naturę i przyszłość przyszłych pokoleń.

Wśród postulatów strajkujących znajdują się następujące hasła: więcej odnawialnych źródeł energii i klastra energetycznego, intensyfikacja działań zapobiegających smogowi, skuteczny system komunikacji miejskiej, więcej drzew, poprawa efektywności energetycznej budynków, włączenia Krakowa w międzynarodową współpracę dla klimatu.

Krakowskie obchody Dni Ziemi odbędą się w najbliższy piątek i sobotę (26 i 27 kwietnia). Ich organizatorem jest krakowski magistrat i Zarząd Zieleni Miejskiej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE