Ludzie zatrzymali nietrzeźwą matkę – chciała po pijanemu prowadzić samochód z dwójką małych dzieci

Mieszkańcy Brzeszcz ujęli kobietę, która mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu chciała jechać samochodem z dwójką maleńkich dzieci.

Fot. malopolska.policja.gov.pl

41-letnią kobietę, z rąk pięciorga mieszkańców Brzeszcz przejęli policjanci. Otrzymali oni zgłoszenie, że nietrzeźwa matka zajmuje się niemowlakiem i kilkuletnią dziewczynką.

Patrol na miejscu zastał pięcioro mieszkańców Brzeszcz oraz nietrzeźwą i agresywną kobietę. W samochodzie, którym jak wynikało z relacji świadków kobieta zamierzała odjechać, znajdowało się dwoje zapiętych w foteliki dzieci: trzymiesięczny chłopczyk oraz jego trzyletnia siostrzyczka.
Badanie stanu trzeźwości 41–latki wykazało 2,41 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana, lecz podczas czynności była wulgarna i znieważała interweniujących policjantów.

Dzieci trafiły pod opiekę rodziny, natomiast wobec kobiety wszczęto postępowanie w związku podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu dzieci nad którymi miała obowiązek opieki.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Kobieta odpowie też za znieważenie policjantów za co grozi jej kara do 1 roku pozbawienia wolności. Materiały dotyczące zdarzenia zostały również przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego.

 

Źródło: Małopolska Policja

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]