Gang oszustów aresztowany. Przyjeżdżali do ekskluzywnych hoteli i…

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali troje łodzian, podejrzanych o dokonanie wielu oszustw związanych z najmem apartamentów w hotelach. Sprawcy, posługiwali się podrobionym potwierdzeniem przelewu, wyłudzając w ten sposób dostęp do hoteli. Straty oszacowano na blisko 76 tyś złotych. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, kobieta i jeden z mężczyzn zostali tymczasowo aresztowani.

Fot. Pixabay

Policjanci z Komisariatu w Bukowinie Tatrzańskiej od lutego poszukiwali sprawców licznych oszustw na szkodę miejscowych hotelarzy.

Metoda ich działania polegała na przedstawianiu podrobionych potwierdzeń przelewu pieniędzy na rzecz hotelarza z pobyt w obiekcie. Kiedy po kilku dniach okazywało się, że pieniędzy nadal nie ma na koncie oszuści opuszczali hotel i szukali kolejnego miejsca na „darmowy” nocleg.

Sprawa nabrała tempa, kiedy to bukowiańscy, stróże prawa ustalili, że na ich terenie znowu dochodzi do oszustw. Policjanci na szeroką skalę prowadzili ustalenia i sukcesywnie sprawdzali kolejne hotele i pensjonaty w rejonie. W jednym z hoteli w Bukowinie Tatrzańskiej natrafili na zaparkowany samochód, który jak się okazało był poszukiwany. Niebawem znalazł się i jego użytkownik.

Ostatecznie potwierdzono, że w hotelu w dwóch najdroższych apartamentach mieszkały poszukiwane przez policję trzy osoby. Policjanci zatrzymali 21 i 30-latka z Łodzi oraz 39-letnią kobietę z Brzezin. Ponadto policjanci odzyskali samochód warty ponad 50 tysięcy złotych i zabezpieczyli u zatrzymanych narkotyki.

Realizując czynności w tej sprawie policjanci zdołali potwierdzić oszustwa mieszkańców województwa łódzkiego w siedmiu przypadkach na kwotę blisko 76 tyś złotych w hotelach znajdujących się w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej i Sromowcach Niżnych. Decyzją Sądu Rejonowego w Zakopanem 39-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące. Wobec 21-latka Sąd zdecydował o dozorze policyjnym.

Za oszustwa zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Autor: asp.sztab. Roman Wieczorek, Oficer Prasowy KPP w Zakopanem

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE