„Rowerowy Maj” w Krakowie

W stolicy Małopolski rozpoczął się „Rowerowy Maj”. Jest to kampania mająca na celu promowanie przemieszczania się po mieście na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach i deskorolce.

Fot. materiały prasowe www.krakow.pl

Akcja jest organizowana w Krakowie po raz trzeci. Weźmie w niej udział prawie 20.000 uczniów i przedszkolaków z kilkudziesięciu krakowskich placówek.

Zasady „Rowerowego Maja” są proste: każdy, kto przyjedzie do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce otrzyma naklejkę, a jego klasa lub szkoła punkt. Rywalizacja odbywa się na poziomie indywidualnym, klasowym i międzyszkolnym.

Najlepsza szkoła w Krakowie otrzyma samoobsługową stację naprawy rowerów, zwycięskie klasy mogą liczyć na fantastyczne wycieczki, a indywidualni uczniowie otrzymają zestawy oświetlenia rowerowego.

Partnerzy akcji przekazali też wiele nagród indywidualnych, które zostaną rozlosowane wśród uczestników akcji. Pracownicy placówek biorący udział w „Rowerowym Maju” mają szanse na wylosowanie dzwonków rowerowych i miesięcznych abonamentów do wypożyczalni rowerów miejskich Wavelo.

Kampania „Rowerowy Maj” jest jednym z działań projektu STARS Rowerem do Szkoły, realizowanego w Krakowie od 2013 roku. Jego głównym założeniem jest promowanie dojazdów do szkoły rowerem zarówno wśród uczniów, jak i rodziców i nauczycieli.

W ramach projektu organizowane są też zajęcia edukacyjne, pokazy serwisu rowerowego, wycieczki, warsztaty i masowe przejazdy. Szkoły otrzymują akcesoria rowerowe, materiały plastyczne oraz materiały promocyjne projektu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE