Motocyklista zderzył się z dostawczakiem. Jest w stanie ciężkim

W Krzeszowicach doszło do tragicznego wypadku. Motocyklista zderzył się z samochodem dostawczym. Poszkodowany jest w ciężkim stanie.

Fot. Kraków 112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Jak pisze Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie, chwilę przed godziną 15:30 w Krzeszowicach na ulicy Trzebińskiej w ciągu drogi krajowej 79 doszło do zdarzenia drogowego.

W czołowo-bocznym zderzeniu motocykla i samochodu dostawczego poszkodowany został kierujący jednośladem. Z pomocą rannemu motocykliście jako pierwsi ruszyli dwaj druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tenczynku, którzy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz poprosili postronne osoby o wezwanie służb ratowniczych.

Na miejsce działań wysłano dwuosobowy podstawowy zespół ratownictwa medycznego K01-032 z Krzeszowic, zaalarmowano OSP Wola Filipowska, OSP Krzeszowice, dysponowano zastęp JRG-3 PSP Kraków oraz skierowano funkcjonariuszy miejscowego komisariatu oraz KPP Kraków. Przybyły po chwili zespół krakowskiego pogotowia ratunkowego przejął poszkodowanego w ciężkim stanie.

Po wstępnym zaopatrzeniu na miejscu zdarzenia został on ambulansem przetransportowany do chrzanowskiego szpitala. Ratownicy medyczni zwrócili się także z prośbą do strażaków OSP Wola Filipowska i OSP Krzeszowice w udzieleniu asysty przy pacjencie w karetce oraz zapewnieniu szybkiego i bezpiecznego dojazdu do SOR.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE