Prokuratura zajęła się deweloperem

Krakowska prokuratura zainteresowała się deweloperem, który bez jakichkolwiek pozwoleń od kilku tygodni buduje duży budynek nad potokiem Sudół.

Fot. pixabay.com

Według planu w tym miejscu powinien powstać park, jednak inwestor buduje tu przy ulicy bloki bez żadnego pozwolenia.

Deweloper kupił ten teren wiedząc, że nie dostanie zgody na budowę, gdyż teren ten jest przeznaczony na zieleń. Mimo to w marcu rozpoczął budowę osiedla bloków, z których sześć jest już prawie ukończonych, a dwa powstają w miejscu, gdzie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada zieleń.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi także Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, który może nakazać rozbiórkę lub zalegalizować samowolę. Okazuje sie bowiem, że mimo, iż deweloper buduje niezgodnie z prawem, to istnieje możliwość zalegalizowania samowoli budowlanej, gdyż uzyskał pozwolenie na budowę, zanim plan wszedł w życie.

Wszystko wskazuje na to, że prywatny inwestor lekceważy przepisy, a dzięki temu, że prace prowadzone są także w weekendy, budynek przy ul. Reduta powstaje bardzo szybko.

Sprawą zainteresowali się także krakowscy radni, którzy przypominają, że ten deweloper dwa lata temu próbował wymusić zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca, argumentujące, że chce tam wybudować przedszkole dla mieszkańców nowego osiedla. Mimo to, miejscy urzędnicy nie zgodzili się na zmianę w planie zagospodarowania przestrzennego, ale deweloper zlekceważył jego zapisy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE